Profesjonalne zdjęcia do dokumentów

Zdjęcia do dowodu, legitymacje oraz wizy i paszporty

Zdjęcia do dokumentów mają swoje szczegółowe kryteria, które muszą być spełnione. To bardzo ważne, by zadbać o wszystkie detale, inaczej dokument ze źle wykonanym zdjęciem traci na ważności i wiarygodności.


Ważność dokumentów to często ok. dziesięciu lat lub więcej – tyle też będzie towarzyszyło Państwu zdjęcie, które wykonamy. Warto więc na spokojnie się do niego przygotować oraz porządnie się wyspać, aby twarz wyglądała na wypoczętą. To połowa sukcesu udanego zdjęcia do dokumentu. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, którymi warto się kierować:


Zdjęcia do legitymacji


Osoba fotografowana nie może mieć nakrycia głowy ani ciemnych okularów. Wykonywane jest zdjęcie lewego profilu z odsłoniętym uchem. Można się uśmiechnąć.


Zdjęcia do karty pobytu


Musi przedstawiać posturę od wierzchołka głowy do górnej części barków. Osoba fotografowana patrzy na wprost, twarz nie może być zasłonięta (np. włosami). Należy przyjąć jak najbardziej naturalny wyraz twarzy.


Zdjęcia do prawo jazdy, paszportu oraz zdjęcia do dowodu osobistego


Osoba fotografowana jest w pozycji frontalnej, patrzy prosto w obiektyw z najbardziej naturalnym wyrazem twarzy. Nie można mrużyć oczu, gdyż źrenice muszą być tu wyraźne. Na zdjęciu musi znaleźć się postura od czubka głowy, po maksymalnie górną część barków – twarz musi zajmować 70-80% powierzchni całego zdjęcia. Osoba fotografowana nie może mieć nakrycia głowy, ciemnych okularów i zasłoniętej twarzy. Uszy nie muszą być widoczne – brwi już tak. Fryzura może wychodzić poza kadr zdjęcia.


Zdjęcia do wizy USA


Na tym zdjęciu nie można mieć okularów, jednak dozwolone jest nakrycie głowy, pod warunkiem, że twarz pozostanie widoczna. Tło musi być jasne i jednolite. Fotografowana jest twarz od czubka głowy do brody z widoczną linią włosów po bokach. Osoba fotografowana patrzy prosto w obiektyw w pozycji frontalnej.


Zdjęcia do dyplomu


Tu obowiązują mniej restrykcyjne zasady, a często każda uczelnia ma własne wymagania. Standardem jest na pewno ukazanie lewego półprofilu osoby fotografowanej z odsłoniętym lewym uchem. Szczególnie w tym wypadku warto zadbać o odświętny strój.


Zdjęcia biometryczne


To rodzaj zdjęcia, który ma wyeksponować stałe cechy biometryczne twarzy, takie jak tęczówka, geometria twarzy, kształt ust i uszu. Są to cechy, które każdy człowiek ma unikalne. Osoba fotografowana musi patrzeć w obiektyw z pozycji frontalnej, twarz nie może być niczym przesłonięta, nie może być ciemnych okularów ani nakrycia głowy. Oczy muszą być otwarte.

Podsumowując - podczas wykonywania zdjęć do dokumentów, nie można mieć na sobie niczego, co utrudniłoby identyfikację. Panie powinny zrezygnować z mocnego makijażu i dużej biżuterii – na przykład kolczyków, które mogłyby zasłaniać twarz. Zabronione są kolorowe soczewki kontaktowe.


W przypadku zdjęć dzieci wystarczy, że tło będzie jasne i jednolite, a twarz będzie dobrze widoczna.


Rodzaj dokumentuCena
dowodowe, paszportowe, do prawa jazdy, zdjęcia biometryczne, karta pobytu, legitymacyjne, wizy, do książeczki wojskowej, licencje, id photo30 zł/4 szt.
wiza amerykańska, w cenie wersja elektroniczna do formularza30 zł/2 szt.
zdjęcie dyplomowe35 zł/4 szt.
odbitki zdjęć z pliku lub ze zdjęcia15 zł/4 szt.
Wywoływanie zdjęć w zakładzie fotograficznym Fotofinezja

Sentymentalna wartość zdjęć papierowych

Zakład fotograficzny Fotofinezja zaprasza na usługę wywoływania zdjęć aż w 11 rozmiarach!


Wiele osób myślało, że wraz z rozwojem technologicznym czas spisać zdjęcia papierowe na straty. Na szczęście jednak obroniła się ich ogromna, sentymentalna wartość, której nie da się podrobić.


Zdjęcia na komputerze czy innym urządzeniu elektronicznym, mogą zostać przez przypadek usunięte lub utracone w przypadku awarii nośnika. Wywołanym zdjęciom to nie grozi. Zamknięte w albumie nigdy się też nie zgubią. Poza tym to niesamowite móc w pewien sposób dotknąć wspomnień.


Nasz zakład fotograficznyoferuje usługę wywoływania zdjęć o najwyższej jakości dzięki markowej chemii i papierowi, którym dysponujemy. U nas nie musisz długo czekać – gwarantujemy krótkie terminy, większość zleceń wykonujemy tego samego dnia.


Jeśli nie chcecie tracić czasu zachęcamy do skorzystania z naszej oferty wywoływania zdjęć przez Internet !RozmiarCena
9×13 cm0,70 gr
10×15 cm0,80 gr
13×18 cm1,80 zł
15×21 cm2,50 zł
20×30 cm9 zł
30×40 cm20 zł
40×60 cm45 zł
50×70 cm70 zł
60×80 cm80 zł
70×100 cm100 zł
80×120 cm120 zł
Dodatkowe usługiCena
opis+ 10 gr/szt.
powyżej 100 szt.20% rabatu
pobieranie zdjęć z telefonu5 zł za podłączenie, jednorazowo
wywołanie negatywu9 zł
Sprzedajemy klisze Fuji, Kodak 24, 36, ISO 200, ISO 400
Zdjęcia na płótnie: Sosnowiec

Wyjątkowa dekoracja

Zdjęcia na płótnie są bardzo wyjątkowym rodzajem zdjęć. Można wykorzystać je jako niebanalną i indywidualną dekorację domu czy mieszkania, a także wyjątkowy prezent dla bliskich osób.


Zdjęcia przenoszone są na bawełniane płótno, które następnie oprawiane jest na drewnianej ramie wewnętrznej – takiej samej, jaką używają malarze. Gotowy obraz jest całkowicie kompletny – nie potrzebuje dodatkowych obramowań lub innych modyfikacji. Po odbiorze z naszego zakładu fotograficznego może być od razu wieszany na ścianie.


Zdjęcia na płótnie wyglądają niezwykle estetycznie i elegancko. Z powodzeniem będą pasować do wnętrza urządzonego w każdym stylu i przykują wzrok wszystkich gości. Dzięki unikalnej teksturze płótna całość nabiera szlachetności.


Jeśli ktoś z Państwa rodziny, czy najbliższych osób marzy o zdjęciu na płótnie, doskonałym pomysłem będzie foto prezent w postaci bonu! Dzięki niemu osoba obdarowana wybierze najbardziej odpowiadające jej zdjęcie, które później zajmie honorowe miejsce na ścianie domu.


Aby efekt na płótnie był zadowalający, należy wybierać zdjęcia tylko wysokiej jakości.RozmiarCena
20×30cm60 zł
30×40 cm80 zł
50×70 cm140 zł
60×80 cm160 zł
70×100 cm180 zł
80×120 cm200 zł
Drukujemy też inne formaty, zapytaj o cenę !
Reprodukcja fotografii

Reprodukcja zdjęć

Zdjęcia to swego rodzaju zmaterializowane wspomnienia. Chyba nie ma domu, w którym nie znalazłoby się choć jedno, bardzo stare zdjęcie. Na tym kawałku papieru uwieczniona jest chwila, ludzie, zdarzenia i miejsca, które już nigdy się nie powtórzą. Warto więc odpowiednio zadbać o stare fotografie, aby pozostały dla kolejnych pokoleń. Nasze profesjonalne usługi fotograficzne w postaci reprodukcji zdjęć pomogą Wam przywrócić starym fotografiom ich dawny blask.


Na czym polega reprodukcja zdjęć?

Usługa fotograficzna reprodukcji zdjęć polega na wykonaniu cyfrowego skanu fotografii i poddaniu jej profesjonalnej obróbce. Jest to możliwe dzięki wysokiej jakości skanerom i programom, które nie zniekształcą zdjęcia i nie spowodują spadku jego jakości. Istotne są również umiejętności fotografa, które w tym przypadku wymagają dużej spostrzegawczości i precyzji.


Ceny reprodukcji zaczynają się od 20 zł za zdjęcie. Jednak wszystko zależy od stopnia uszkodzenia fotografii i nakładu pracy, jaki będzie potrzebny do jej renowacji.


W cenie oferujemy:

 • retusz zanieczyszczeń (plamek, kurzu, zagięć)
 • retusz pieczątek itp.
 • drobny retusz twarzy
 • zmiana tła
 • rekonstrukcję brakujących elementów
 • kadrowanie
Przegrywanie kaset VHS na DVD

Uchroń swoje filmy od zapomnienia

Epoka kaset magnetowidowych minęła bezpowrotnie. Kasety w porównaniu do płyt DVD były bardzo nietrwałe – jakość nagranego materiału spadała wraz z upływem lat. Poza tym kasety VHS zajmowały dużo miejsca, zagracając szafki. Nasz zakład fotograficzny oferuje przygrywanie kaset VHS na DVD, dzięki czemu uchronisz swoje filmy od zapomnienia.


Przegrywamy format VHS, mini VHS, DV oraz 8 mm. W skład oferty wchodzi usunięcie zakłóceń typu szumy, paski czy tzw. mrówki, a także ogólna korekta obrazu i dźwięku. Dzięki zapisaniu materiału na płycie DVD będziecie mogli bez problemu obejrzeć go na każdym komputerze, odtwarzaczu, a nawet konsoli.


Przegranie kasety VHS na DVD może być oryginalnym pomysłem na prezent, na przykład na rocznicę ślubu rodziców lub znajomych. Uratujesz ich cenne wspomnienia na długie lata.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z naszym zakładem fotograficznym.Czas na nośnikuCena
do 2h materiału25 zł
od 2h do 4h materiału40 zł
Kompleksowe usługi fotograficzne

Skanowanie klisz

Nadal nie brakuje pasjonatów klasycznej fotografii analogowej, którzy ponad wszystko cenią tradycyjne fotografowanie. Często mówią, że uwielbiają analogi za ich doskonałe niedoskonałości i realizm. Fotografia analogowa to unikalny wygląd zdjęcia, w zasadzie niemożliwy do powtórzenia w domenie cyfrowej. Dlatego wychodząc naprzeciw wszystkim pasjonatom, do naszych usług fotograficznych dołączyliśmy skanowanie klisz i odbitek.


Skanowanie kliszy pozwoli na utrwalenie zdjęć w postaci cyfrowej. To gwarancja zachowania fotografii w idealnym stanie, bez obaw ich prześwietlenia czy naderwania, jak to może być w przypadku tradycyjnej kliszy. Tak zabezpieczone zdjęcia mogą czekać wiele lat na odpowiedni moment do wykonania ich odbitki, bez żadnych obaw. Skanowanie odbitek pozwoli na ewentualną reprodukcję zdjęć w przypadku uszkodzenia oryginału.


Bez problemu można zeskanować stare czy nawet bardzo stare klisze, które już zostały wywołane. Jedyny problem może tkwić w zbyt dużym prześwietleniu kliszy, co uniemożliwi późniejsze wykonanie odbitek lub ich zeskanowanie.


Zapraszamy wszystkich miłośników analogów do skorzystania z naszej wyjątkowej usługi fotograficznej. Później możecie skorzystać z wywoływania zdjęć przez Internet, dzięki czemu nadacie fizyczną formę swoim skanom bez wychodzenia z domu!WywołanieCena
wywołanie negatywu9 zł
Skanowanie
Rozdzielczość 1228×1818 pikseli
Cena
klisza w rolce w całości10 zł
klisza pocięta na paski3 zł/pasek
slajdy2 zł/szt.
Skanowanie zdjęćCena
1-5 sztuk5 zł/szt.
6-20 sztuk4 zł/szt.
20-50 sztuk3 zł/szt.
powyżej 50 sztuk2 zł/szt.
Foto prezenty – oryginalny podarunek

Kubki, poduszki, kalendarze

prezenty to wyjątkowy i oryginalny pomysł na podarunek. Sprawdzi się dla każdej osoby i na każdą okazję. Spersonalizowany kubek czy kalendarz to niezwykle miły gest, który wymaga kreatywności i poświęconego czasu – a to oznacza prezent prosto z serca.


Fotofinezja proponuje szeroki wybór gadżetów, na których możemy umieścić Twoje zdjęcie. Foto prezent wykonany przez naszych doświadczonych fotografów to gwarancja wysokiej jakości i zadowolenia.


Do foto gadżetu proponujemy także zdjęcie na płótnie, które uczyni Twój prezent wyjątkowym.


Spraw radość swoim najbliższym już dziś!RodzajCena
kubek biały25 zł
kubek z kolorowym wnętrzem30 zł
magiczny kubek - zdjęcie pojawia się pod wpływem ciepła40 zł
poduszka30 zł
koszulka - rozmiar S, M, L, X, XXL30 zł
kalendarz 20×30 cm / jednostronicowy15 zł
kalendarz 20×30 cm / 12 stron80 zł
kalendarz 30×45 cm / 12 stron120 zł
breloczek10 zł
Porcelanki nagrobkowe

Zakład fotograficzny Fotofinezja

Wśród naszych usług znajdują się również porcelanki nagrobkowe. Zdjęcia wypalane są w profesjonalnym piecu, na porcelanie najwyższej jakości. Dzięki temu uzyskujemy produkt solidny i trwały. Porcelanki nagrobkowe od Fotofinezji odznaczają się również odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne.


Możemy również zająć się retuszem zdjęć przed umieszczeniem ich na porcelanie. Istnieje możliwość kolorowania fotografii, a nawet zmiana ubioru. W przypadku starych i zniszczonych zdjęć proponujemy wcześniej skorzystać z naszej specjalnej usługi fotograficznej, jaką jest kompleksowa reprodukcja fotografii.KolorystykaCena
czarno-białe oraz sepia150 zł (wszystkie rozmiary)
kolorowe250 zł (wszystkie rozmiary)
Dostępne rozmiary: 7×10 cm, 8×11 cm, 9×12 cm
Czas realizacji: do 14 dni roboczych


W cenie ofeujemy:

 • złota lub srebrna obwódka
 • retusz zanieczyszczeń (plamek, kurzu, zagięć)
 • retusz pieczątek itp.
 • drobny retusz twarzy
 • zmiana tła
 • zmiana profilu
 • zmiana ubrania (wybór z bazy ubrań)

Dodatkowe usługiCena
kolorowanie zdjęcia100 zł
dwie osoby na jednej porcelance+50% ceny głównej
usługa ekspres+100% ceny głównej
Zamów przez internet

Po co tracić czas, kiedy możesz wywołać zdjęcia przez Internet – szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu! Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, wybierzesz swoje ulubione zdjęcia i dołączysz je w plikach, a my je dla Ciebie wywołamy. Jeśli masz jakieś szczególne wymagania, opisz je dokładnie, a w razie niejasności – zadzwoń do naszego zakładu fotograficznego. Z nami wywoływanie zdjęć jest jeszcze łatwiejsze!


Wszystkie ceny i dostępne u nas rozmiary znajdziesz w zakładce „wywoływanie zdjęć i dobitki”.Wybierz plik
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
WYŚLIJ