Zdjęcia do dowodu osobistego – Sosnowiec

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty zdjęć do dowodu osobistego w Sosnowcu, które wykonujemy profesjonalnie i z dbałością o wszystkie wymagane standardy. W naszym zakładzie fotograficznym „Fotofinezja” w Sosnowcu oferujemy szybkie i wygodne sesje fotograficzne dedykowane do zdjęć do dowodów osobistych. Nasz doświadczony zespół zadba o to, abyście otrzymali fotografie spełniające wszystkie wymogi urzędu.


Podczas sesji zapewnimy odpowiednie oświetlenie i tło, które pozwolą uzyskać jasne i ostre zdjęcia. Nasz sprzęt fotograficzny i umiejętności pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości zdjęć, które będą idealne do użycia w dokumentach tożsamości. Zależy nam na Państwa komforcie, dlatego staramy się, aby sesja była szybka i bezstresowa. Nasz zespół zapewni Państwu profesjonalną obsługę i udzieli wszelkich niezbędnych wskazówek dotyczących pozy i ułożenia. Pragniemy, abyście byli zadowoleni z efektu końcowego i pewni, że zdjęcia spełniają wszelkie wymogi formalne.


Oferujemy konkurencyjne ceny za nasze usługi fotograficzne do dowodów osobistych. Po wykonaniu zdjęć otrzymacie je w krótkim czasie w postaci wydruków lub w formie plików cyfrowych, zgodnie z Waszymi preferencjami.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty zdjęć do dowodu osobistego. Gwarantujemy Państwu wysoką jakość, profesjonalną obsługę i spełnienie wszystkich wymogów formalnych.


Co warto wiedzieć o zdjęciach do dowodu?

Zdjęcia do dowodu osobistego to tzw. zdjęcia biometryczne, które mają umożliwić identyfikację właściciela dokumentu. W tym celu muszą spełniać określone wymogi formalne. Dotyczą one postawy osoby fotografowanej oraz tła i rozmiaru zdjęcia:


  • twarz musi zajmować 70 – 80% powierzchni fotografii,
  • oświetlenie należy ustawić tak, aby odzwierciedlało naturalny kolor skóry,
  • osoba fotografowana powinna być widoczna od czubka głowy po górne części barków,
  • włosy nie mogą zasłaniać twarzy,
  • wyraz twarzy powinien być naturalny i oddawać jej właściwe proporcje.

Ponadto zabronione jest zakładanie okularów oraz biżuterii, która mogłaby zniekształcić proporcje albo zasłonić znaczną część twarzy.


Zdjęcia do dowodu powinny mieć wymiary 35 × 45. Ponadto fotografia musi być wykonana nie wcześniej niż pół roku przed złożeniem podania.


Informacja dla osób, które wolą załatwiać sprawy urzędowe przez Internet: od marca 2019 roku można składać wnioski o e – dowody.